Аудио

14 декември, 2012

Слушнете го дуетот на Пинк и Ти Ај

Познатиот рапер Ти Ај (T.I.) на 18-ти декември ќе го објави неговиот осми по ред студиски албум насловен „Trouble Man: Heavy Is The Head“, на кој гостуваат имиња како што се  Ар Кели, АСАП Роки, Ејкон, Си Ло Грин, Андре 3000

Деновиве беше објавен и синглот „Guns and Roses“ кој е во соработка со пејачката Пинк. Музичките критичари велат дека ова е дефинитивно една од најинтригантните песни на новиот албум на раперот. Во продолжение преслушајте го производот од оваа интересна соработка.

 

 Врати се горе ↑