Аудио

26 април, 2019

Слушнете го дуетот на Пинк и Крис Стејплтон – „Love Me Anyway“

Американската пејачка Пинк денеска го објави својот осми студиски албум „Hurts 2B Human“, од кој веќе имавме можност да слушнеме неколку песни, меѓу кои насловната тема и воведниот синглWalk Me Home“, а сега достапен за преслушување е и целиот материјал.

Од вкупно 13-те песни што се најдоа на ова издание, особено внимание ни привлече дуетот со кантри-ѕвездата Крис Стејплтон, а емотивната балада насловена „Love Me Anyway“ можете да ја преслушате во продолжение, додека целиот албум Ве очекува овде. Уживајте!Врати се горе ↑