Аудио

26 ноември, 2014

Слушнете го дуетот на Иги Азалија и Ели Гоулдинг

Како што Ви пренесовме неодамна, австралската раперка Иги Азалија деновиве го објави реизданието на нејзиниот деби албум „The New Classic“, а освежената верзија насловена „Reclassified“ беше збогатена со уште неколку нови песни. Една од нив е и соработката со британската ѕвезда Ели Гоулдинг, а темата со наслов „Heavy Crown“ можете да ја слушнете во продолжение.

 

Покрај овој дует, на реизданието на албумот се најдоа и новите песни „Beg For It“, „Iggy SZN“, „Black Widow и други.

 Врати се горе ↑