25 ноември, 2013

Слушнете го дуетот на Гери Барлоу и Елтон Џон

Британскиот музичар Гери Барлоу денеска го претстави својот трет студиски албум насловен „Since I Saw You Last“, кој по пауза од 14 годиини. Првиот сингл кој го најави овој албум е  темата Let Me Go“, а денеска музичарот претстави уште една песна која ја сними заедно со неговиот идол, легендарниот Елтон Џон. Станува збор за темата насловена „Face To Face“, а како звучи оваа соработка можете да слушнете горе.Врати се горе ↑