Аудио

8 октомври, 2013

Слушнете го дуетот на Аврил Лавињ и Чед Кругер

Канадската пејачка Аврил Лавињ летово се омажи за фронтменот на познатата група Никлбек, Чед Кругер, а покрај брачните завети, младоженците ја крунисаа својата љубов и со дует, а темата насловена „Let Me Go“ воедно е и трет сингл кој го најавува нејзиниот петти студиски албум насловен едноставно „Avril Lavigne“, закажан за следниот месец. Како звучи новата балада можете да слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑