Аудио

23 ноември, 2013

Слушнете ги „White Christmas“ и „Winter Wonderland“ од Леона Луис

Британската пејачка Леона Луис неодамна го претстави својот нов сингл „One More Sleep“, кој се најде на нејзиниот претстоен празничен албум „Christmas, With Love“, закажан за 29-ти ноември. Ова издание чиј иницијатор е познатиот Сајмон Кауел, е испирирано од музиката карактеристична за издавачката куќа Мотаун, а покрај преработките на класичните теми ќе се најдат три оригинални песни.

Деновиве пејачката претстави две од нејзините верзии на познатите празнични хитови, а како звучат „White Christmas“ и „Winter Wonderland“ отпеани од Леона Луис можете да слушнете во продолжение.Врати се горе ↑