Аудио

25 октомври, 2014

Слушнете ги „Beg For It“ и „Iggy SZN“ од Иги Азалија

Како што Ви пренесовме неодамна, австралиската раперка Иги Азалија денеска го претстави реизданието на својот деби албум „The New Classic“, а освежената верзија која го носи насловот „Reclassified“, е најавена со синглот „Beg For It“, во кој гостува данската музичкарка Мо. Песната ќе биде премиерно изведена во живо вечерва во рамките на емисијата „Saturday Night Live“, а како звучи сето тоа можете да слушнете во продолжение.

 

Уште една нова песна, која се најде на штотуку објавеното реиздание, е и темата „Iggy SZN“.

 

 Врати се горе ↑