Свет

23 декември, 2012

Слушнете две нови неиздадени песни од Лана Дел Реј

Нови неиздадени песни од Лана Дел Реј продолжуваат да „протекуваат“ на интернет. Двете неиздадени песни се појавија деновиве на ЈуТјуб, набрзо по објавувањето на нејзиното реиздание „Born To Die: Paradise Edition“, а тоа се „Noir“ и „Dynamite“, кои можете да ги преслушате во продолжение.

Извор: popcrush.com

 Врати се горе ↑