Аудио

28 септември, 2013

Слушнете две бонус песни од новиот албум на Џастин Тимберлејк

Како што е познато, Џастин Тимберлејк деновиве го претстави албумот „The 20/20 Experience (2 of 2)“, кој е продолжение на истоименото издание кое пејачот го претстави на почетокот на годинава. На новото издание се најдоа 11 нови песни, меѓу кои и двата најавни синглови „Take Back The Night“ и неодамна објавениот „ТКО“, а на луксузното издание кое ќе може да се набави само во ланецот продавници Target, се наоѓаат уште две бонус теми, кое веќе се најдоа на некои интернет страници.

Песните насловени „Blindness“ и „Electric Lady“ можете да ги слушнете во продолжение, а доколку ги отстранат, можете да пробате и на овој овој линк.Врати се горе ↑