Аудио

11 ноември, 2013

Слушете го новиот сингл на „Саунд месинџерс“

По летниот хит „Love Me“, кој сè уште се врти во радискиот етер, „Саунд месинџерс“ деновиве го претставија и својот нов сингл, а новиот хит е насловен „The Last Thing“. Музиката и аранжманот на песната ги направи Кирил Зарлинов, кој подобро го знаеме како Ерик Фокс, текстот кој го пее Симона Попоска, го потпишува Давид Димовски, а снимена е со поддршка од Јованов Рекордс. Како звучи сето тоа можете да слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑