Македонија

7 мај, 2014

Слаткаристика замина на турнеја во Австралија

Денеска рано наутро Слаткаристика замина на турнеја во Австралија. На задоволство на Македонците од континентот на кенгурите, еден од нашите највлијателни артисти ќе има 3 концертни настапи веќе од овој петок. Тој на 10 мај е во Сиднеј, а другата седмица на 16-ти, во петок настапува во Мелбурн, за во саботата, на 17-ти го заврши своето музичко претставување во Перт.

Ова е прв пат Слаткаристика да оди на турнеја во Австралија, а задоволството за неговото присуство и настап пред нашите го покажува преку видеото кое можете да го погледнете во продолжение.

 Врати се горе ↑