Настани

20 ноември, 2013

Слаткаристика со настап во Италија

Овој викенд, на 23-ти ноември (сабота), Слаткаристика ќе настапи пред неговата македонска публика во градот Пјаченца во Италија. Ова е прв пат нашиот рапер да настапува во овој град и својата возбуденост ја покажува и во видео пораката до публиката која може да ја видите во продолжение.

 

Инаку, Слаткаристика на почетокот на декември ќе издаде ДВД со минатогодишниот концерт „Отварање“, кој се одржа на 2-ри ноември во арената „Борис Трајковски“.Врати се горе ↑