Промоции

22 февруари, 2013

Скопски метеж го промовираат деби албумот

Младата и надежна група Скопски Метеж со најава за промоција на нивниот прв албум. Неодамна еден од членовите на групата промовираше нова трака на Гого,  најавувајќи дека повторно ќе се вратат на сцената но не ни очекувавме дека тоа ќе биде со комплетен рап проект. Промоцијата на албумот насловен „За тебе“ е закажана за 8-ми март 2013 година со почеток од 21 часот во Stage Caffe во City MallСкопски Метеж најавуваат изненадувања за девојките на самата промоција, кое ќе го разберам како полова дискриминација кон мажите. Албумот ќе чини симболични 100 денари.

Извор: хипхоп.мкВрати се горе ↑