Настани

24 октомври, 2018

Скопски фестивал на виното од 24 до 27 октомври на плоштад „Македонија“

Врвни црвени, бели или розе вина, закуски и богата музичка програма ќе понуди годинашниот фестивал на виното што ќе се одржи од 24 до 27 октомври на „Плоштад Македонија“. Град Скопје најавува нов концепт и нови содржини, а влезот за посетителите ќе биде бесплатен.

На годинашниов „Skopje Wine Expo“, љубителите на вино ќе имаат можност да се запознаат и да разговараат за сè што ги интересира за виното со некои од најдобрите енолози од регионот додека уживаат во најквалитетни вина и вкусните специјалитети како прилог со виното, велат од Град Скопје.

Како и секогаш, виното не оди без добра музика, па во рамките на четиридневниот фестивал посетителите ќе имаат можност да уживаат со звуците на Игор Џамбазов, Кристина Арнаудова, Дани Димитровска, „Фрајлите“ и Дуке Бојаџиев, а комплетната музичка програма е следната:

Фотографија на Skopje Wine Expo.Врати се горе ↑