Настани sk challenge line up

24 август, 2015

„Скопје челинџ“ збогатен со одлична музичка програма

Вториот по ред организиран натпревар во екстремни спортови, „Скопје челинџ“, кој годинава ќе се оджи на 25, 26 и 27 август, покрај натпреварите ќе биде збогатен и со музички настапи на повеќе македонски рап артисти и диџеи. Со почеток од 22.00 часот, па сè до 02.00 часот по завршување на натпреварите на овогодинешниот „Скопје челинџ“ во скејт паркот рокаат:

На 25.08 (вторник):

Дејвид Блек (Гласот на Улицата), „Пулс екипа“, Тракер (SKC) Хајпер (Гласот на Улицата), Штрк От (Гласот на Улицата) + специјални гости. За музиката задолжен е диџеј Биос (DJ BIOS).

 

На 26.08 (среда), ќе настапуваат :

„Рап позитив“Лириковен пироманШинтер (ЛА ФАМИЛИЈА), додека за музиката задолжен е диџеј Димитри Јеја (DJ DIMITRI YE YA).

На 27.08 (четврток), општо народно потење на микрофонот – OPEN MICK, БОРБА НА МИКРОФОНИ (FREESTYLE BATTLE), за потоа забавата да продолжи со диџеј сетови на Тино Костадиновски  (познат актер со диџејски афинитети) и Глодарагз, млад но веќе доста атрактивен диџеј, дел од „TRAP D F*CK AP“ екипата.

 

Настанот е под покровителство на Град Скопје во соработка со „Грајнд хаус“ (Grind House) Асоцијација за екстремни спортови во Македонија.Врати се горе ↑