Аудио

26 декември, 2012

Скит се враќа со нова песна

Новиот сингл на Скит Скитара е насловен „Будење“ и претставува најава за квалитетен хип-хоп и музика, изработени од македонскиот рапер и музички продуцент. Скитара во моментов е активен во студиото на Токсикологија и напорно работи на новиот албум кој треба да се издаде на почетокот на следнава година. Покрај тоа, следуваат и видео записи на некои од темите што ќе се најдат на тој албум. Во продолжение слушнете ја новата песна.

 Врати се горе ↑