2 март, 2013

Скај Виклер и Ајс Нигрутин направија пародија на „Is This Love“

Белградскиот хип хоп состав Бед Копи (Bad Copy) во кој членуваат познатите Скај Виклер, Ајс Нигрутин и Тимбе, деновиве ја претстави новата песна насловена „Љубав или пиво“, која всушност е пародија на познатиот хит „Is This Love“ од Whitesnake. Видео записот на песната е во рок стил, а како тоа изгледа и звучи погледнете горе.Врати се горе ↑