Концерт 555531_10151336988858975_8383036_n

24 јануари, 2013

Сигет 2013 открива неколку имиња од програмата

Во очекување на објавувањето на уште 4 од вкупно 5 хедлајнери на главната сцена, Сигет открива дел од имињата кои ќе настапат на поголемите сцени… Boys Noize, Nicky Romero, Deichkind, Parov Stelar Band, Oscar Mulero, Hadouken!, Triggerfinger, The Bots, Die Ärzte, Seeed, Azealia Banks

Повеќе информации ќе најдете на овој линк.

 Врати се горе ↑