Аудио

19 март, 2014

Сиа го најави новиот албум со „Chandelier“

Австралиската пејачка и текстописец која потпиша добар дел од најголемите хитови на Ријана, Бијонсе, Бритни Спирс, Селин Дион и многу други, 38-годишната Сиа Фурлер позната само како Сиа деновиве го претстави својот нов сингл со кој го најавува својот шести студиски албум закажан за годинава. Песната насловена „Chandelier“ која можете да ја слушнете во продолжение е потпишана од самата пејачка во соработка со Џеси Шаткин и копродукција на познатиот Грег Крстин.

 

 Врати се горе ↑