Видео

18 октомври, 2017

Штипјаните Тасев и Манев ги здружија силите со Анастасија за „Without You“

Штипските диџеи и продуценти Славче Тасев и Бобан Манев неодамна го објавија видеото за својот нов сингл насловен „Without You“, во кој гостува талентираната пејачка Анастасија Аврамовска, за македонската публика позната по учеството во „Кастинг талент шоу“ и првиот македонски мјузикл „Тајно моја“.

Младите таленти се одлично освежување на македонската сцена, а ние им посакуваме многу успех и со нетрпение ги очекуваме нивните следни музички подвизи. Видеото што одлично го дополнува потенцијалниот хит, го направи Џулиен Фаучер – Бланко, а како изгледа и звучи сето тоа можете да видите и слушнете во продолжение. Уживајте!Врати се горе ↑