Аудио

3 март, 2015

„Шик“ со нова песна по цели 23 години

Како што Ви пренесовме неодамна, легендарната диско група „Шик“ се враќа на музичката сцена со нов албум, кој би требало да биде објавен во јуни годинава. Новото издание, сосема пригодно, ќе го носи насловот „It’s Time“, а првиот „залак“ од новиот материјал е темата „I’ll Be There“, која е снимена во соработка со „Мартинез брардс“. Синглот ќе започне да ги освојува топ листите на 20 март, а како звучи сето тоа можете да слушнете во продолжение.

 

 Врати се горе ↑