Македонија

5 декември, 2012

Шарески Трио вечерва во Менада

Џез-гитаристот Георги Шарески за вечерва со своето трио најавува целовечерна свирка во арт-кафето Менада во Стара чаршија. Шарески ќе биде придружуван од Оливер Јосифовски (бас) и Гоце Стевковски (тапани). Почетокот на свирката е во 22 часот, а влезот е слободен.Врати се горе ↑