25 март, 2014

Шакира како „невеста бегалка“ во видео записот за „Empire“

Заедно со новиот албум, Шакира денеска го претстави и видео записот за нејзиниот втор сингл „Empire“. Новото, десетто по ред студиско издание кое го носи нејзиното име го најави со дуетската тема со Ријана, а потоа стигна и соло верзијата на шпански јазик. За овој нов сингл пејачката изјавила дека ѝ е една од омилените песни од овој албум, а во видео адаптацијата таа е претставена како „невеста бегалка“. Како изгледа сето тоа можете да погледнете горе.Врати се горе ↑