21 февруари, 2014

Шакира го претстави видео записот за „Nunca Me Acuerdo de Olvidarte“

Познатата колумбиска пејачка Шакира неодамна се врати на музичката сцена со хит синглот „Can’t Remeber To Forget You“ во кој гостува Ријана, сингл со кој го најавува нејзиниот 10-ти студиски албум закажан за 25-ти март. Песната набрзо потоа доби и соло верзија во која пејачката пее на шпански јазик, а темата насловена „Nunca Me Acuerdo de Olvidarte“ вчера доби и свој видео запис. Како изгледа сето тоа можете да видите горе.Врати се горе ↑