Балкан

10 јануари, 2014

Северина започна со снимање на нов албум

И покрај тоа што сè уште е актуелна со албумот „Добродошао у клуб“, хрватската пејачка Северина деновиве најави уште новитети за оваа година: „Добро утро екипо, започнавме со снимање на новиот албум. Оваа година ќе снимам нов албум, а првата песна ќе ја објавам веќе во февруари. Се гледаме повторно на турнеја по сите големи сали во 2015 година.“ – порача поп ѕвездата, која во рамките на минатогодишната турнеја одржа концерт и во Скопје.

 Врати се горе ↑