20 јули, 2017

Севе прашува „Каде за викенд?“

„Куда за викенд“ е насловот на новиот сингл и видео од хрватската ѕвезда Северина, која премиерно беше претставена денеска на пладне.

20139723_10155563126157053_469154570705238139_n

Автори на песната се долгогодишните соработници Милош Рогановиќ и Филип Милетиќ, а видеото е снимено со мобилен телефон за време на нејзиниот претстој во Лос Анџелес.

20046802_10155563126177053_3010719192841094432_n

Ова воедно е четврт сингл од новиот албум на Севе, кој би требало да излезе наесен, а беше најавен со темите „Као“, „Отрове“ и „Мртав без мене“.Врати се горе ↑