Аудио

21 јуни, 2014

Сем Смит ја отпеа „How Will I Know“ од Витни Хјустон

Мега хитот „How Will I Know“ кој е една од песните кои ја одбележаа кариерата на покојната дива Витни Хјустон, деновиве доби нова неофицијална верзија во изведба на Сем Смит. Сè попопуларниот британски музичар ја отпеа оваа песна гостувајќи во сателитското радио SiriusXM, а како звучи неговата верзија на познатиот евергрин можете да слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑