Балкан

7 јануари, 2013

Сашка Јанковиќ ја претстави новата песна

Учесничката која неодамна испадна од музичкото талент шоу „Првиот глас на Србија“, Сашка Јанковиќ во последната епизода од шоуто ја претстави нејзината нова песна, насловена „Ćošak“. Сашка има одличен вокал, а додека се натпреваруваше во шоуто, во една епизода ја отпеа „One Night Only“ од Џенифер Хадсон, при што и самата Џенифер ја видела нејзината изведба и многу ѝ се допаднала, па на нејзиниот Твитер профил ѝ напишала: „Одлично!“. Во продолжение преслушајте ја новата песна на талентираната млада пејачка.

 

 Врати се горе ↑