Аудио

11 јули, 2019

„С.А.Р.С.“ најавуваат нов албум со „Веруј ми“

Популарната српска група „С.А.Р.С.“ деновиве го промовира својот нов сингл насловен „Веруј ми“, кој служи и како најава за претстојниот, седми по ред студиски албум „Глава“. Со заразниот ритам и позитивната порака, песната е веќе хит кај публиката во регионот и веднаш наиде на позитивни критики.

„Не ми треба скапа кола, не треба ни стан… додека те имам тебе, драга, нема да бидам сам! Верувај ми, не ми треба никој, само ми требаш ти“, пее вокалистот Жарко Ковачевиќ, а како звучи сето тоа дознајте во продолжение. Уживајте!

Фотографија: Jk DesignВрати се горе ↑