Балкан

14 септември, 2013

Романските музички награди вечерва на ТВ Балканика

Вечерва со почеток од 19 часот на ТВ Балканика ќе се врши директен пренос од овогодинешното издание на Романските Музички Награди, кое годинава се одржува во Брашов. Наградите се поделени во 14 категории, а помеѓу номинираните се и добро познатите Ина, Александра Стен и Антониа, а на сцената во Брашов ќе настапат бројни музички имиња од романската сцена.

 

 Врати се горе ↑