Концерт

2 јули, 2014

„Рок симфонија“, концерт на Камерниот Оркестар на Битола

Во рамките на „Бит Фест 2014“, Камерниот Оркестар на Битола заедно со своите сограѓани Бојан Стојков, Нико Ѓоргиевски, Ирена Димовска (Памперс), како и Ѓоко Танески и Наде Талевска, ќе ги изведат најпознатите рок хитови на сите времиња. Концертот насловен „Рок симфонија“, чиј главен покровител е градоначалникот на Општина Битола, д-р Владмир Талески, ќе се одржи утревечер (четврток, 3 јули) во алтернативниот простор на Центарот за култура, односно во ЗМГ – Пацио, со почеток од 20.30 часот.Врати се горе ↑