Свет

3 декември, 2012

Роби Вилијамс освои награда „Music Industry Trust“

Деновиве се одржа и 21-то доделување на Music Industry Trust Awards во Лондон, манифестација на која беа доделени признанија на најдобрите британски музичари, а шоуто го водеше сер Елтон Џон. Титулата за најдобар музичар ја понесе Роби Вилијамс за концертот со Тејк Дет, но не се појави на доделувањето. Покрај музичките, за најдобро обучени музичари неофицијални признаниjа добија и Никол Шерцингер и Кимберли Волш.

 Врати се горе ↑