Аудио

5 мај, 2017

Роберт и Рената ѝ направија хит на Валери

Прво „Не ти давам“, а сега „Дојди ти до мене“… Така пее Валери Димовска во својот нов сингл, чии музика, аранжман и продукција ги направи хитмејкерот Роберт Билбилов, а стиховите се дело на „КралицатаРената Кралевска.

Талентираната велешанка, која македонската публика ја запозна со учеството во музичката емисија „На иста адреса“, полека но сигурно си го наоѓа своето место на македонската музичка сцена, а нејзиниот нов, втор по ред, сингл можете да го слушнете во продолжение. Уживајте!

 Врати се горе ↑