Аудио

19 мај, 2015

Рита Ора го објави новиот сингл „Poison“

Рита Ора можеби се заљубила во погрешен човек во новата песна „Poison“, но пејачката се погрижи нејзината љубовна афера да звучи слатко. Таа се потсетува колку лошо поминала со тоа посебно момче и додека се обидува да го оттгне од мислите, сфаќа дека едноставно не може да го направи тоа…

„Poison“ ќе се најде на нејзиниот нов албум: „Многу ми е важно да се вратам со вистинската песна. Помина малку повеќе време и сакав да се вратам со бум!“, вели Ора, а дали успеа во тоа ќе дознаете ако ја слушнете песната во продолжение.

 Врати се горе ↑