22 октомври, 2014

Рики Мартин со 5 улоги во видео записот за „Adios“

Синглот „Adios“, со кој Рики Мартин го најави своето десетто студиско издание, деновиве доби и свој видео запис. Дејствието е сместено во периодот на прохибицијата, а 42-годишниот латино заводник се појавува во улога на бармен, детектив, гангстер, обезбедување… Видео записот е во режија на Итан Ледер, а снимени се две верзии – официјалната на шпански јазик и уште една на англиски јазик. Шпанската верзија можете да ја видите горе, а англиската во продолжение.

 

 

 Врати се горе ↑