Аудио

12 март, 2015

Рики Мартин и Питбул ги здружија силите за „Mr. Put It Down“

Иако десеттиот студиски албум насловен „A Quien Quiera Escuchar“ го објави во февруари годинава, Рики Мартин веќе започна со промоција на следното издание, кое ќе биде на англиски јазик, а за првиот „залак“ од новиот материјал пејачот ги здружи силите со колегата Питбул. Станува збор за интересна денс нумера насловена „Mr. Put It Down“, а како звучи сето тоа слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑