Свет

15 ноември, 2012

Ријана ја започна турнејата 777

Црномурестата пејачка од Барбадос, Ријана вчера ја започна нејзината седумдневна светска турнеја со наслов „777“. Започнувајќи од Мексико Сити, Рири ќе настапи уште во 6 други градови. Таа неодамна го најави нејзиниот седми по ред студиски албум „Unapologetic“, кој ќе излезе за неколку дена (19-ти ноември), а тоа го направи со синглот „Diamonds“. Вечерва Ријана ќе настапува во Торонто (Онтарио), на 16-ти ќе пее во Стокхолм (Шведска), па следуваат Париз, Берлин и Лондон, а последниот настап ќе биде на 20-ти во Њујорк.

 Врати се горе ↑