Аудио

14 јануари, 2015

Режисерот на хорор филмови, Џон Карпентер го објави синглот „Night“

Како што Ви пренесовме во ноември минатата година, познатиот режисер на хорор филмови, Џон Карпентер го подготви своето прво музичко издание насловено „Lost Themes“, а веќе имавте можност да ја слушнете и воведната тема „Vortex“. Од албумот, кој ќе биде објавен на 3 февруари за етикетата „Сејкред боунс рекордс“ (Sacred Bones Records), деновиве стигна и темата „Night“, а како звучи сето тоа можете да слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑