Македонија

31 октомври, 2012

Рената високо котира и на турските топ листи

Пејачката која на многумина не им се веруваше дека е македонка и која го испеа огромниот летен хит „Time time“, Рената веќе подолго време е на топ листите на многу радио станици низ Европа. Деновиве на листата на најдобри песни на турската радио станица Mydonose, хитот на Рената е на седмата позиција, а Шакира, Ријана и победничката на Евросонг 2012 се далеку на пониска позиција од неа.

Рената исто така неодамна го најави и нејзиниот нов сингл „Because I Love You“ кој треба наскоро да биде промовиран.Врати се горе ↑