15 февруари, 2013

Ремиксот на „Scream & Shout“ доби видео издание

Хит синглот на Вил Ај Ем и Бринти Спирс, нумерата „Scream & Shout“, која е и петти сингл од албумот „#willpower“, доби уште една интересна верзија – ремикс за кој беше задолжен Хит Бој, а гостуваат и добро познатите Диди, Лил Вејн и младиот колега Уек Флока Флејм (Wack Flocka Flame). Ремиксот кој беше претставен кон крајот на минатиот месец, доби и свое видео издание кое вчера беше поставено на официјалниот  канал на Вил Ај Ем на ЈуТјуб. Погледнете како изгледа визуелизацијата на овој интересен ремикс.Врати се горе ↑