Аудио

26 јануари, 2013

Ремикс на „Scream & Shout“ со Диди, Лил Вејн…

Актуелниот хит на Вил Ај Ем и Бринти Спирс, нумерата „Scream & Shout“, која е и петти сингл од албумот „#willpower“, доби уште една интересна верзија – ремикс за кој беше задолжен Хит Бој, а гостуваат и добро познатите Диди, Лил Вејн и младиот колега Уек Флока Флејм (Wack Flocka Flame). Како што пишува магазинот Idolator, за оваа верзија може да се очекува и видео издание. Во продолжение слушенете како звучи овој ремикс.

Извор и фото: MTV

 Врати се горе ↑