Аудио

21 април, 2013

Ремикс на евровизиската „Пред да се раздени“

Како што се приближуваат деновите од годината резервирани за најголемиот музички настан во Европа – Евровизија, пристигнуваат новитети поврзани со учесниците и песните кои ќе ги видиме и чуеме на големата евровизиска сцена во Малме, Шведска. Нашите претставници за годинава, Есма Реџепова и Влатко Лозаноски Лозано, веќе привлекуваат големо внимание за сите медиумски претставници кои ги следат сите настани, а неодамна на евровизискиот концерт во Амстердам, Есма и Лозано ја претставија и англиската верзија, која го носи насловот „If I Could Change the World“.

Токму оваа англиска верзија деновиве си доби и свое клупско ремикс издание, а како звучи тоа можете да слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑