Аудио

4 март, 2013

„Психопат“ – нова песна од „Визија“

„Психопат“ е новата нумера на бендот „Визија“ која е пуштена во етерот. Претходните две недели во јавноста беа пуштени „Гласот на мојата душа“ и „Паѓа мрак“ кои влегоа и на неколку топ листи на македонските радио станици. Ова е претпоследната песна пуштена во етерот од серијалот на четири песни кои бендот ги сними во студиото „Ентерпрајз“. Последната ќе биде прикачена за седум дена.

 Врати се горе ↑