Свет

9 март, 2013

Псај најави нов сингл за април

Корејскиот рапер Псај нè подготвува за неговиот нов сингл, кој ќе го наследи глобалниот мега хит „Гангнам Стајл“. Во краткиот видео клип раперот го најавува и неговиот голем концерт на домашен терен кој ќе се одржи на 13-ти април во Сеул, Јужна Кореја, кога во живо ќе го претстави новиот сингл, а целиот настан ќе биде директно пренесуван на сервисот ЈуТјуб. За сега не е познат насловот на новата песна, но се надеваме дека ќе биде достоен наследник и ќе го повтори успехот на „Гангнам Стајл“.

Извор: Idolator

 

 Врати се горе ↑