Свет

3 февруари, 2013

Псај ќе настапи на карневалите во Рио и Салвадор

Корејската сензација Псај во петок ќе настапи на карневалот во Салвадор, а следниот ден ќе настапи и на познатиот карневал во Рио де Жанеиро. Раперот, чиј хит „Гангнам Стајл“ влезе во историјата како најгледан видео запис на ЈуТјуб, на карневалот во Салвадор кој привлекува по 2 милиони посетители годишно, ќе настапи со бразилската пејачка Клаудија Лејте.

Псај, чие вистинско име е Парк Је-Санг, заокружи милијарда прегледи на апокалиптичната дата 21.12.2012 година. 35-годишниот рапер го доби престижното признание „Okgwan“ орденот за најголем придонес во културата на неговата татковина.Врати се горе ↑