Свет

5 декември, 2012

Псај доминираше на Азиските музички награди

Јужно-корејската ѕвезда Псај е големиот победник на Азиските музички награди во Хонгконг. Тој ја освои престижната награда Песна на годината, за неговиот глобален хит „Gangnam Style”. Исто така ги освои наградите за најдобра денс изведба, Најдобар спот и Најдобар интернационален изведувач. Псај ја забавуваше и публиката изведувајќи го големиот хит заедно со неговата колешка Kim HyunA која се појавува во спотот.

На наградите познати и како MAMAs настапија уште Адам Ламберт и Б.о.Б. Погледнете го настапот од таа вечер.

 Врати се горе ↑