1 јули, 2014

Провокативен видео запис на Аделина: Погледнете го „Ани, Ани“

Талентираната албанска пејачка Аделина Тахири го претстави својот нов видео запис за темата „Ани, Ани“, во која гостува колешката Еугена Алиу. Пејачката која за македонската јавност е најпозната по учеството во „Танц со ѕвездите“, веќе долги години е една од најголемите ѕвезди на албанската музичка сцена, а во екранизацијата на оваа песна можеме да ја видиме во најпровокативно издание до сега. Како изгледа и звучи сето тоа можете да видите горе.

 Врати се горе ↑