Аудио

14 ноември, 2013

Преземете ја наградената „Тешко без тебе“ од Тамара Тодевска

Како што сите очекуваа, екипата која го создаде евергринот „Готово е“ на „Макфест 2012“, повторно се надмина себеси. Со текст на Игор Џамбазов, музика на  Роберт Билбилов и гласот на единствената Тамара Тодевска, песната „Тешко без тебе“ освои награда на реномираниот Скопски фестивал. Иако замина со статуетката за второ место, песната на Џамбазов и Билбилов, со незаборавниот и емотивен настап на Тамара, со сигурност остави белег во историјата на фестивалот.

Тамара Тодевска – Тешко без тебе (десен клик и зачувај)

 

 Врати се горе ↑