Аудио

6 јануари, 2013

Преслушајте ја „Популарната песна“ на Мика

Во септември минатата година, Мика го претстави неговиот нов трети по ред студиски албум „Origin of Love“, на кој се наоѓа и песната „Popular Song“ во која гостува неговата колешка Присила Рене. Неодамна пејачот ја најави, а сега ја претставува новата верзија на оваа песна во која се користени семплови од популарната бродвејска претстава „Wicked“, а во која гостува сè попопуларната актерка, танчерка и пејачка Ариана Гранде. Во продолжение преслушајте ја „Популарната песна“ во ново руво.

 Врати се горе ↑