Аудио

10 ноември, 2012

Преслушајте ја новата песна на Алиша Киз

Пејачката која неодамна го најави албумот „Girl on Fire“ со истоимената нумера, за која што сними и видео запис, а и уште една „Пеколна верзија“(Inferno Version) заедно со Ники Минаж, вчера го објави и вториот најавен сингл „Brand New Me“. Се работи за одлична балада за која соработуваше со колешката Емели Санде. Алиша Киз ќе го претстави нејзиниот петти по ред студиски албум на 26-ти овој месец.

Во продолжение преслушајте ја прекрасната балада „Brand New Me“.

 Врати се горе ↑